10 qytetet më të mira ku mund të gjeni ushqim rruge

Autori:Avdyl Pajaziti

A e dini se cila është mënyra më e mirë për të njohur kuzhinën tradicionale të një shteti? Nese jo, jua themi ne. Është pikërisht provimi dhe shijimi i ushqimit që servilet në rrugët e qyteteve dhe që mund të blini në çdo treg, jo supermarket.

Bëhet fjalë për ushqime me çmime të ulëta, që shesin shpesh për konsumatorët kalimtarë, por edhe për ata që punojnë me orë të zgjatura dhe intensitet të lartë.

Sajti “Virtual Tourist” ka publikuar një listë me qytetet më të mira në botë, ku mund të shijoni dhe provoni ushqimin e rrugës. Ato janë:

http://www.albaniatourism.org/

Bankok- Tailandë

http://www.albaniatourism.org/

Penang- Malajzi

http://www.albaniatourism.org/

Singapor

http://www.albaniatourism.org/

Marrakesh- Marok

http://www.albaniatourism.org/

Ambergris Caye- Belize

http://www.albaniatourism.org/

Bruksel- Belgjikë

 

http://www.albaniatourism.org/

Palermo- Itali

http://www.albaniatourism.org/

Ho-Chi-Minh – Vietnam

http://www.albaniatourism.org/

Stamboll – Turqi

http://www.albaniatourism.org/

Meksikë.

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-qytetet-me-te-mira-ku-mund-te-gjeni-ushqim-rruge/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala