10 qytetet më të dhunshme

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Barquisimeto, Venecuela, pati 64,72 vrasje në 100,000 banorë.
  • Jao Pessoa, Brazil, 66,92 vrasjë në 100,000 banorë.
  • Guatamela City, Guatamela, 68,40 vrasje në 100,000 banorë.
  • Fortaleza, Brazil, 72,81 vrasje në 100,000 banorë.
  • Distrito Central, Honduras, 79,42 vrasje në 100,000 banorë.
  • Maceio, Brazil, 19,76 vrasje për 100,000 banorë.
  • Cali, Kolumbi, ka 83,20 vrasje për 100,000 banorë.
  • Acapulco, Meksikë, ka 112,80 vrasje për 100,000 banorë.
  • Caracas, Venecuelë, ka 134,36 varsje në 100,000 banorë.
  • San Pedro Sula, Honduras, ka 187,14 vrasje për 100,000 banorë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-qytetet-me-te-dhunshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala