10 pyjet magjike të cilat çdo njeri duhet t’i vizitojë (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pemët gjigante, peizazhi gjelbërues e shumë gjëra të tjera, janë ato çfarë na tërheqin më së shumti te pyjet.

Sidoqoftë, lajmi.net e sjell për ju listën e 10 pyjeve magjike të cilat patjetër duhet t’i vizitoni.

1) Taipinshingan, Taiwan

2) Beskydy Mountains, Republika Çeke

3) Hallerbos, Belgjikë

4) Kvacianska Dolina, Sllovaki

5) Haute-loire, Francë

6) Ghost Tree Forest Mt. Seymour, Kolumbi Britanike

7) Glendalough, County Wicklow, Irlandë

8) North Greenwich, Londër, Angli

9) Monforte De Lemos, Galicia, Spanjë

10) White Carpathians

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-pyjet-magjike-te-cilat-cdo-njeri-duhet-ti-vizitoje-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala