10 pritjet nga iPhone i ri

Autori:Avdyl Pajaziti

Ming Chi Kuo nga KGI Securities, një analist i njohur, jep mendimin e tij se çfarë pritet nga iPhone i ri.

  • Modeli i ri i ‘Rose Gold’ – Apple do të prezentojë ngjyrën e re Rose Gold.
  • Përmirësim i kamerës për 1 pixel – më në fund iPhone do të ketë një kamerë të re me pixel më të lartë.
  • Mikrofon i ri – një mikrofon i ri do ti vihet afër folësit në mënyrë që të përmirësohet kualiteti i zërit.
  • Procersor i ri, RAM më shumë – iPhone i ri do të vije me modifikime, me procesor A9 dhe me 2GB Ram.
  • Material i ri, dhe ndryshime në dizajn – Apple do të përdorë material mbështjellës të ri, në mënyrë që të mos lakohet.
  • Disa iPhone 5.5 inch do të kenë shfaqje të ekranit më të kaltër
  • Ndryshime përdorimi – versionet e kaluara kishin një përdorim të ri, e cila ishte ‘swipe to go back’, ndërsa tani pritet të ketë diçka të re.
  • Shtypja e fortë – ky modifikim i ri mundëson që kur ekrani shtypet më shumë atëherë shfaqen opsione të reja.
  • Përmirësime në Apple Pay.
  • Nuk do të ketë ekran të vogël.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-pritjet-nga-iphone-i-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala