10 pishinat më ekstravagante në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Shikimi në këtë koleksion të pishinave të jashtëzakonshme nëpër botë, të mbledhura së bashku nga Home Life, mund të ju ndihmojë që të ngroheni dhe tju frymëzojnë për të planifikuar pushimet verore jashtë vendit.

Pishina Icebergs  Bondi është i vetmi vend Australian të shfaqet në listë, ndërsa pishina e Kilit San Alfonso Del Mar është  e madhe në botë dhe mund të mbajë 250 milionë litra ujë.

article-2728550-209FF0CB00000578-81_964x643

Bondi Icebergs, Australi

article-2728550-20A01CC900000578-61_964x645

San Alfonso Del Mar, Kili

article-2728550-20A01A7800000578-806_964x643

Marina Bay Sands, Singapore

article-2728550-20A00EF600000578-463_964x641

Phoenix Seagaia Resort, Japoni

article-2728550-20A00F6700000578-714_964x643

Pishina në katin e 24 e Holiday Inn, Shangai

article-2728550-20A019F000000578-483_964x651

Resorti Perivolas, Greqi

article-2728550-20A019F400000578-892_964x971

Oberoi – Pallati Rajasthani Mewari, Indi

article-2728550-20A065AB00000578-914_964x395

The Hanging Gardens, Bali

article-2728550-20A0698300000578-75_964x759

Pishina e kuqe në Ishullin Koh Samui, Tajlandë, ngjyren e merr prej pllakave të kuqe

article-2728550-20A065AF00000578-285_964x798

Six Senses Spa, Jordan

article-2728550-20A0685E00000578-31_964x493

The Cambrian, e rrethuar nga alpet e Zvicrrës

/PostaOnline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-pishinat-me-ekstravagante-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala