10 pikturat më të shtrenjta botërore (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Andry Warhol, “Silver Car Crash”, viti 1932, 100,5 milion dollar
andy Warhol

Pablo Picaso,”Nude, Green leaves and bust”, 1932, 106,5 milion dollar
picas

Jasper Johns, “Flag”,1958, 110 milion dollar
jasper

Edavard Munch, “Scream”, 1895, 119,9 milion dollar
scre

Gustav Klimt, “Portrait of Adele Bloch-Bauer I”, 135 milion dollar
gustav

Willem de Kooning, “Woman III”, 137,5 milion dollar
willem

Jackson Pollock, “No. 5”, 1948, 140 milion dollar
pollock

Francis Bacon, “Three Studies of Lucian Freud, 1969, 142,4 milion dollar
farnc

Pablo Picaso, “La Reve”, 1932, 155 milion dollar
larave

Paul Cezanne, “The Card Players”, 2011, 250 milion
paul

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-pikturat-me-te-shtrenjta-boterore-foto-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala