10 personat që fitojnë më shumë para nga Youtube

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë njerëz fitojnë nga interneti, sidomos nga uebfaqja më e madhe videove në botë, Youtube.

Një nga yjet e YouTubet është “PewDiePie” i cili fiton më së shumti nga kjo faqe, sipas një raportimi të ri të revistës prestigjioze “Forbes”.

Ai në 12 muajt e fundit ka fituar 12 milionë dollarë.

Dhjetë përfituesit më të mëdhenj nga videot në YouTube:

10. Rosanna Pansino – $2.5 milionë

9. Roman Atwood – $2.5 milionë

8. Lilly Singh – $2.5 milionë

7. Michelle Phan – $3 milionë

6. KSI – $4.5 milionë

5. Rhett & Link – $4.5 milionë

4. Lindsey Stirling – $6 milionë

3. Fine Brothers – $8.5 milionë

2. Smosh – $8.5 milionë

1. PewDiePie – $12 milionë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-personat-qe-fitojne-me-shume-para-nga-youtube/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala