10 orët më të mirë për meshkuj

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Patek Phillippe & Co – orëbërësi nga Gjeneva e Zvicrës, çmimet e të cilës arrin deri në 2.9 milion dollarë.
  • Jaeger-LeCoulture – firma e njohur Zvicerane, i kishte bërë dhuratë mbretëreshës Elizabet II në 60 vjetorin e sundimit të saj një orë e cila përmbante në të 576 diamante. çmimet për këtë orë arrijnë deri në 2.5 milion dollarë.
  • A. Lange & Sohne – prodhuesi i orëve nga Gjermania, orën më të shtrenjtë e ka 9 milion euro.
  • Vacheron Constantin – njërën prej orëve më të shtrenjta të kësaj firme ka arritur çmimin 700,000 dollarë.
  • Rolex – e themeluar në Londër, dhe me seli në Zvicër, Rolex orën më të shtrenjtë e ka shitur 1.16 milion dollarë.
  • Audemars Piguet – firma e njohur orën më të shtrenjtë e ka shitur 869,000 dollarë.
  • Omega SA – firma e njohur Zvicerane Omega, orën më të shtrenjtë e ka shitur 708,742 dollarë.
  • Longines – ora më e shtrenjtë e tyre është 17,875 dollarë.
  • Tag Heuer – brendi shumë i njohur i orëve, më të shtrenjtën e ka mbi 100,000 dollarë.
  • Breitling – njihet për orët e saj me klas, dhe orën më të shtrenjtë e ka 175,000 dollarë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-oret-me-te-mire-per-meshkuj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala