10 njohuritë që ju bëjnë të çmendeni

Autori:Avdyl Pajaziti

1.Leonardo DaVinci shkruante me një dorë, përderisa me dorën tjetër vizatonte.

2.Në vitin 1960 CIA kishte “zhvilluar” teknologjinë e përgjimit duke instaluar përgjues brenda maceve për të përgjuar konsullatën Ruse, këto i quajti “Mace Akustike”

3.Tre familjet më të pasura në botë, janë më të pasura se sa 48 shtetet e varfër të botës

4.Pritja më e gjatë në trafik ishte 12 ditë, ishte bërë një rend i veturave në 100 km, dhe ata mund të lëviznin vetëm një kilometër në ditë.

5.Në rrezen e Malit Everest gjinden afërsisht 200 trupa të pajetë të “malësorëve”

6.Në filmin “PulpFiction” të gjitha orët janë 04:20

7.Kur një luan e merr në dorë“drejtimin” i ekzekuton të gjithë luanët këlyshë.

8.2 e treta e popullsisë në botë s’ka parë borë asnjëherë.

9.Mesatarisht një njeri gjatë gjithë jetës së tij ec sa tre herë ecje në rruzullin tokësor.

10.Në mbrëmje jeni 1% më të shkurtë se sa në mëngjes.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-njohurite-qe-ju-bejne-te-cmendeni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala