10 mijë euro dëme në stacionin policor nga protestuesit

Autori:Avdyl Pajaziti

10 mijë euro është shifra e dëmeve që i janë shkaktuar stacionit kryesor të policisë nga aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, natën kur u arrestua anëtari i kësaj Lëvizje, Albin Kurti.

Dyer elektronike, kamera të sigurisë dhe shumë dritare janë vetëm disa nga dëmet që pësoi ky stacion, vlera e të cilave konsiderohet  se arrin në 10 mijë euro, pa përfshirë në këtë llogaritje veturat e djegura të Prokurorisë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-mije-euro-deme-ne-stacionin-policor-nga-protestuesit-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala