10 mijë ankesa për mospërfshirje në lista

Autori:Avdyl Pajaziti

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve , invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së ka pranuar mbi 10 mijë ankesa ndaj verifikimit të listave fillestare për të gjitha zonat operative të UÇK-së.

Lajmin e ka konfirmuar për “Epokën e Re” udhëheqësi i sekretariatit të këtij komisioni, Faik Fazliu.

Ai ka bërë me dije se këtë javë përfundon afati i ankesave dhe nëse çdo gjë shkon siç është paraparë, atëherë listat përfundimtare do të dalin në qershor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-mije-ankesa-per-mosperfshirje-ne-lista/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala