10 mënyra të thjeshta për ta lumturuar gruan

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Befasoje atë me një ushqim që ke gatuar. Nuk është nevoja të jetë ushqimi komplikuar – mjafton një sallatë, apo ndonjë ushqim që ajo e pëlqen. Por duhet të kesh kujdes në pregaditjen e tavolinës. Duhe të ketë lule, qirinj dhe gjëra të tjera romantike.
  • Befasoje atë me lule, pa pasur ndonjë arsye të veçantë. Bëje atë të bie në dashuri me ty, përsëri.
  • Çomja hobit që i ka. Në qoftë se asaj i pëlqen piktura, atëherë shoqëroje atë në galeri të arteve, dhe tregohu i interesuar, edhe në qoftë se nuk je.
  • Bëj diçka që ajo e urren. Në qoftë se gruaja juaj urren të hudh mbeturinat, atëherë bëje ti atë.
  • Një mnëyrë e sigurtë për ta bërë gruan e lumtur është që gjatë kthimit nga puna, blej ëmbëlsirën e saj të preferuar dhe dërgoja.
  • Bëni diçka së bashku. Gjeje një mnëyrë për të kaluar me të kohë, sikur familje. Bëj gati gjërat për piknik dhe shko me të.
  • Befasoje atë në punë. Në kohën e drekës shko në zyren e saj, merre atë dhe hani drekë së bashku. Nuk është e nevojshme të jetë drekë romantike, por ajo do ta pëlqen këtë gjest spontan.
  • Mëso se cila është parfumi i saj i preferuar, dhe bëja dhuratë pa ndonjë arsye specifike.
  • Kujdesu për dukjen tënde. Asgjë nuk e eksiton gruan më shumë sesa një burrë që duket mirë. Jepi asaj më shumë se një arsye se pse është martuar me ty.
  • Bëje puthen ndaj saj, gjënë të parë në mëngjes. Kjo gjë do të bëjë atë të lumtur gjatë gjithë ditës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-menyra-te-thjeshta-per-ta-lumturuar-gruan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala