10 mënyra si të ruhemi nga helmimi në ushqim

Autori:Avdyl Pajaziti

Helmimi nga ushqimi shpesherë është problem i dhimbshëm dhe mund të jetë edhe problem që rrezikon jetën. Pasojat e saj mund të jenë barkqitja e përgjakshme dhe dehidrimi.

Është shumë rëndësishme që të mirren masa preventive nga ky helmim. Këto janë disa prej masave mbrojtëse nga ky helmim.

Preventivat e përgjithshme:

  • Sigurohu që ushqimet nga burimet e kafshëve (mishi,vezët dhe djathi) janë të pergaditura mirë dhe të pasterizuara. Përdor termometër për të kontrolluar temperaturën e ushqimit.
  • Largohu nga ushqimet e papjekura mirë. Shiko datën e skadimit në mish dhe vezë para blerjes.
  • Me kujdes pregadit peshkun.
  • Kujdesu që lëngjet të pikin nga mishi i papjekur në ushqimet e tua.
  • Mos i le ushqimet e ndjeshme për kohë të gjatë në temperaturën e dhomës.
  • Laji shpesh duart, dërrasën e prerjes së ushqimit, dhe enët me sapun antibakterial.
  • Ushqeje fëmijën me gji në qoftë se është e mundshme.
  • Në qoftë se je i sëmurë me barkqitje apo vjellje, mos përgadit ushqim për të tjerët.
  • Ata që janë në rrezik si gratë shtatzëna, njerëzit me sistem imunitar të dobët duhet gjithashtu të kenë kujdes nga djathrat e butë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-menyra-si-te-ruhemi-nga-helmimi-ne-ushqim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala