10 mënyra si të flladitemi verës

Autori:Avdyl Pajaziti

  1. Vishu me rroba më të gjëra, dhe me ngjyra të hapura.
  2. Rrobat e pambukut të mbajnë më freskët sesa rrobat me material të përpunuar.
  3. Mbushe një shishe spërkatëse me ujë , dhe fute atë në frigorifer, përdore për freskim pasi të kthehesh nga jashtë.
  4. Bëj dush me ujë të freskët gjatë kohës kur është shumë nxehtë.
  5. Evitoji alkoolin dhe kafenë, pasi që këto ndihmojnë në dehidrim
  6. Pi më shumë ujë se zakonisht.
  7. Ndali dritat e panevojshme, televizionin dhe furrën.
  8. Fli vetëm me çarçaf gjatë natës.
  9. Ha akullore.
  10. Në qoftë se posedon kondicion ajri, përdore atë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-menyra-si-te-flladitemi-veres/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala