10 makinat ushtarake më të fuqishme në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Shume shtete në botë shpenzojnë miliarda dollarë për të patur një ushtri sa më të fortë dhe moderne.

Dhe një pjesë të rëndësishme në politikat ushtarake zënë edhe makinat e fuqishme.

Në fotogalerinë e mëposhtme mund të shihni 10 makinat më të fuqishme ushtarake, që pa frikë mund të quhen edhe 10 “bishat” ushtarake.

Fennek

Volkswagen Schwimmwagen

Marauder

Përbindëshi i detit Kaspik

Cougar 6×6

Volvo TP21

BvS 10 ‘Viking’

Humvee

Willys Jeep

Paramount Marauder

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-makinat-ushtarake-me-te-fuqishme-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala