10 kuriozitete më të çuditshmet në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

1.Në SHBA, çdo ditë lindin përpara kohe 1.300 foshnje.

2.Shoferët në Amerikë kanë vrarë më tepër drerë se gjahtarët.

3.Galaksia jonë ka rreth 250 bilion yje.

4.Një pemë ulliri mund të jetojnë më shumë se 1500 vjet.

5.Vajzat kanë më tepër sensorë të të shijuarit se meshkujt.

6.Mamaja e Adolf Hitler donte seriozisht ta abortonte atë, por doktori i saj nuk e lejoi diçka të tillë.

7.Minjtë riprodhohen aq shpejt, sa për 18 muaj një çift i vetëm mund të ketë miliona trashëgimtarë.

8.Shalqinjtë janë dhurata tradicionale mikpritje në Kinë dhe Japoni.

9.Vaji i bananes kurrë nuk është marrë nga banania por është prodhuar nga nafta.

10.Një vezë struci do që të ziejë rreth 4 orë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-kuriozitete-me-te-cuditshmet-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala