10 ishujt më të mahnitshëm në botë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Qysh në fillimin e stinës së dimrit shumica nga ne fillojmë të mendojmë për plazhet e ndryshme në të cilat planifikojmë ta shpenzojmë një pjesë të verës.

Por, a kemi shumë njohuri se cilat plazhe, apo ishuj janë më të mirët në botë?

Listën me 11 ishujt më të mahnitshëm në botë, e sjellë më poshtë për ju lajmi.net.

1) Palawan, Filipine18 of the most stunning islands around the world

2) Capri, Itali18 of the most stunning islands around the world

3) San Blas Islands, PanamaSan Blas Islands

4) Moskenesøya, Norvegji18 of the most stunning islands around the world

5) Ko Phi Phi, Tajlandë18 of the most stunning islands around the world

6) Whitsundays, Australi18 of the most stunning islands around the world

7) Fernando de Noronha, Brazil18 of the most stunning islands around the world

8) Hvar, Kroaci18 of the most stunning islands around the world

9) Caye Caulker, Belize 18 of the most stunning islands around the world

10) Maldive18 of the most stunning islands around the world

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-ishujt-me-te-mahnitshem-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala