10 importuesit më të mëdhenjë të armëve

Autori:Zekirja Shabani

Arabia Saudite ia ka tejkaluar Indisë si importuesi më i madh i “mjeteve mbrojtëse”,  për vitin 2014. Sipas IHS, tregtia globale e mbrojtjes u rrit për të gjashtin vit me rradhë në 64.4 miliard dollarë, nga 56.9 miliard.

Këto janë 10 importuesit më të mëdhenj të armëve:

  1. Arabia Saudite
  2. India
  3. Kina
  4. Emiratet e Bashkuara Arabe
  5. Taivan-i
  6. Australia
  7. Korea e Jugut
  8. Indonezia
  9. Turkia
  10. Pakistan-i

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-importuesit-me-te-medhenje-te-armeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala