10 gjërat që ndodhin vetëm në Dubai (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Dubai është me të vërtetë vendi më i pazakonshëm në botë. Përveç se ka ndërtesa marramendëse, ka edhe njerëz të cilët bëjnë gjëra të pazakonshme.

Kështu, këto 10 gjëra të përmendura më poshtë nga GazetaExpress ndodhin vetëm në Dubai. Shikoni ato!

Atje mund të shihni një veturë të tërë prej ari!

Leopard që udhëton në veturë!

Trafik të ngarkuar me super-vetura!

Fatura të pabesueshme!

Atje e zgjidhin lehtë problemin e trafikut…

Motoçikletë me vetëm një kuajfuqi…

Fushë tenisi më ndryshe nga pjesa e tjetër e botës!

Banjo të mëdha sa apartamentet!

Njerëz që iu hipin luanëve

Deve të ‘parkuar’ në parking veturash!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjerat-qe-ndodhin-vetem-ne-dubai-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala