10 gjërat që na frikësojnë me të vërtetë shumë

Autori:Avdyl Pajaziti

Te jesh i rritur nuk do te thotë te mos kesh frike. Hipja ne avion, ecja ne errësire, etj janë disa nga fobite e zakonshme te individëve. Zbulojini edhe te tjerat.

Noti ne det – Për shume njerëz noti ne thellësi ne një det pa njerëz rreth e rrotull është shume e frikshme.

Zbritja ne bodrum gjate natës për te marre diçka te nevojshme – Pjesa me e madhe e njerëzve zbresin me vrap sepse ju duket sikur i ndjek njeri ne errësirë.

Hipja ne avion – Te shumte janë ata qe e kane fobi avionin dhe tmerrohen kur kane udhëtime te largëta për te bere.

Analizat e gjakut – Jo vetëm qe e urrejnë idenë e pickimt, por kane frike edhe nga gjaku. Shume njerëz tmerrohen kur ju duhet te bëjnë analiza.

Vajtja ne kuzhine ne mes te natës për te mbushur një gote ujë – Edhe kjo është e frikshme për shume njerëz. Disa as qe guxojnë te çohen nga krevati.

Takimi i pare – Tension, ankth dhe frike… Si do jete personi qe do takoj? A do na përputhen karakteret? Çfarë duhet te them? Çfarë duhet te vesh? Edhe kjo është një mënyrë frike.

Apokalipsi – Një asteroid, zombi, termet, vullkan… te gjithë mund ta mendojnë ndryshe fundin e botes, por askush nuk ka shpëtuar pa e menduar te paktën njëherë. Vdekjes te gjithë do donin t’i shpëtonin.

Një i panjohur qe afrohet befas – Çfarë do ai? Perse me afrohet? Po sikur te me beje ndonjë gjë apo te me vjedhë? Ja ne shumta mendimet qe shkojnë neper mend kur një i panjohur afrohet.

Vajtja tek dentisti – Disa nuk shkojnë tek dentisti vetëm për arsyen se kane frike. Nuk e durojnë dot zhurmën apo edhe dhimbjen.

Bletët –  Edhe pse shume here me te vogla se njerëzit për shume persona ato janë fobi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjerat-qe-na-frikesojne-me-te-vertete-shume/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala