10 gjërat më të shtrenjta në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Vetura më shtrenjtë në botë është Ferrari i vitit 1963 250 GTO Racer, e cila kushton 52 milion dollar.
  • Telefoni më i shtrenjtë është iPhone 5 Black Diamond Edition, i cili kushton plot 16.5 milion dollar.
  • Hamburgeri më i shtrenjtë në botë është “Lab groën 5oz burger”, me çmim 332 mijë dollar.
  • Këpucët më të shtrenjta i posedon burri i këngëtares së famshme Maria Carey, Nick Cannon. Këto këpucë janë prej diamanti dhe kushtojnë 2 milion dollar.
  • Substanca më e shtrenjtë është ‘Anti Matter’, e cila kushton 100 miliard për gram.
  • Gjëja më e shtrenjtë e cila është shitur online është anija e quajtur “405-foot giga-yacht” e cila kushtoi 140 milion dollar.
  • Dhoma më e shtrenjtë e hotelit është dhoma presidenciale në hotelin President Wilson në Gjenevë. çmimi për natë kushton 80 mijë dollar.
  • Virgjëria më e shtrenjtë e një femre i takon Natalie Dylan, e cila u zhvirgjërua për 3.7 milion dollar.
  • Emri më i shtrenjtë për website është, cloverholding’ssex.com, e cila kushtoi 13 milion dollar.
  • Ndërtesa më e shtrenjtë është në Singapor, e cila quhet, Marina Bay, që kushtoi 4.7 miliard dollar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjerat-me-te-shtrenjta-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala