10 gjërat më të shtrenjta në botë

Autori:Gazeta Fjala

Budallallëku nuk ka fund. Kështu mund t’i vlerësojnë një pjesë e njerëzve 10 gjërat më të shtrenjta në botë, kur të kuptojnë se cilat janë ato.

Sidoqoftë, pronarët, shfrytëzuesit, konsumuesit, apo zotëruesit e këtyre gjërave, nuk e çajnë kokën për mendimin e tyre, ata thjesht krenohen me to.

Të shohim në vijim se cilat janë 10 gjërat më të shtrenjta në botë, të cilat janë paguar mijëra, miliona dhe miliarda dollarë.

Vetura më e shtrenjtë në botë

vetura

Telefoni më i shtrenjtë në botë

telefon

iPhone 5, Edicioni ”Black Diamond”– 16.5 milionë dollarë

Këpucat më të shtrenjta në botë

kepucat

Këpucat prej diamanti, pronë e Nick Cannon – 2 milionë dollarë

Substanca më e shtrenjtë në botë

substanca

Anti-materia – 100 miliardë për miligramë

Gjësendi më i shtrenjtë i shitur ndonjëherë online

jaht

Giga-jahti 123.5 metra – 140 milionë dollarë

Dhoma më e shtrenjtë e hotelit

hotel

Suita në Hotelin “President Wilson”, në Gjenevë – 80,000 dollarë nata

 

Virgjiniteti më i shtrenjtë

gjera

Natalie Dylan – 3.7 milionë dollarë

Domaini më i shtrenjtë

domen

“Clover Holdings”, Sex.com – 13 milionë dollarë

Ndërtesa më e shtrenjtë në botë

ndertesa

“Marina Bay Sands” në Singapor – 4.7 miliardë dollarë

Burgeri më i shtrenjtë në botë

hamburger

“Lab 5oz burger” – 332,000 dollarë

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjerat-me-te-shtrenjta-ne-bote-4/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala