10 Gjërat e mahnitshme në natyrë që vërtet ekzistojnë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Natyra është e bukur dhe mrekullueshme, sepse ne mund të shohim shumë gjëra të mrekullueshme si këto 10 gjëra që nuk do të besoni që ekzistojnë. Të gjitha këto vende janë reale. Është e vështirë të besohet, por është e vërtetë.

1. Ruffe Vullkanik . E njohur si ” stuhi të pista ”rufe

2. Flluska ajri të ngrira në Liqenin AbrahamFlluska ajri te ngrira ne Liqenin Abraham

3. Burimet natyrore nëntokës në Meksikë.Burimet natyrore nëntokës në Meksikë

4. Shpellë gjigande me kristal në Nacia, Meksikë.Shpellë gjigande me kristal në Nacia, Meksikë

5. Brigjeti Vaadhoo, Maldive.Brigjeti Vaadhoo, Maldive

6. Banesa nga kripë reflektues në Bolivi.Banesa nga kripë reflektues në Bolivi

7. Burim Natyrore me uji te kripur jashtë bregut Oregon.Burim Natyrore me uji te kripur jashtë bregut Oregon

8. Pemë Eukalipt në Kailua, Hawaii. Pemë Eukalipt në Kailua, Hawaii

9.Pemë të mbushura me rjet merimangë në Pakistan.Pemë të mbushura me rjet merimangë në Pakistan

10. Pylli nën ujë e Liqenit Kaindy.Pylli nën ujë e Liqenit Kaindy

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjerat-e-mahnitshme-ne-natyre-qe-vertet-ekzistojne-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala