10 gjëra që Samsung Galaxy S6 mund ti bëj, e iPhone jo

Autori:Zekirja Shabani

Kësaj rradhe kompania ‘Samsung’ ka bërë dryshime të mëdha me produktet e tyre të reja.

Ata kanë bërë disa ndryshime bazë duke përfshirë dizajnin, kualitetin dhe senzorët e gishtit. Edhe pse këto nuk janë ndryshime drastike, Galaxy S6 dhe Edge S6 mund të bëjnë disa gjëra që iPhone nuk mundet.

  1. Mund ta përdorësh Galaxy S6 dhe S6 Edge për të bërë pagesa në cilëndo vendblerje përmes ‘Credit Card Reader’ duke përdorur ‘Samsung Pay’.
  2. Gjithashtu mund ta karikosh telefonin, me anë të wireless mbushësit pa e futur në prizë.
  3. Galaxy S6 dhe S6 Edge mund të karikohen super-shpejtë; zyrtarët e Samsung thonë se 10 minuta karikim mund të të sigurojnë disa orë të përdorimit.
  4. Me Galaxy S6 Edge, mund ti caktosh kontaktet me ngjyra të caktuara. Pastaj kur bëhet thirrja ndizet ngjyra e caktuar.
  5. Mund ta startosh kamerën duke klikuar dy herë në butonin ‘Home’.
  6. Kamera e Galaxy S6, gjithashtu gjurmon objektet në lëvizje dhe nuk e humb fokusin gjatë përcjelljes së objektit.
  7. Që të dy produktet e reja të Samsung vijnë me aplikacion-in për menagjimin e aplikacioneve, e cila të mundson të menagjosh ato me anë të një butoni.
  8. Shumë prej paisjeve të Galaxy, të mund të përdorësh në të njejtën kohë dy aplikacione përnjëherësh.
  9. Galaxy S6 dhe S6 Edge, kanë paisjen e caktuar që bëjnë matjen e rrahjave të zemrës.
  10. Me Galaxy S6 Edge, mund ta shohësh orën edhe në qoftë se pjesa tjetër e ekranit është jashtë funksionimit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjera-qe-samsung-galaxy-s6-dhe-s6-edge-mund-ti-bejne-e-iphone-jo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala