10 gjëra që nuk i dinit për Shtëpinë e Bardhë

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Nuk kishte ujësjellës deri në vitin 1883.
  • Arena e konferencave për shtyp, dikur ishte pishina e Franklin Roosevelt.
  • Ka 132 dhoma, 412 dyer, dhe 147 dritare.
  • U ndërtua na skllevërit me ngjyrë.
  • Duhet 2517 litra ngjyrë për ta ngjyrosur eksterierin e saj.
  • Teatri i saj dikur ishte dhomë e manteleve
  • Mund të hanë darkë deri në 140 persona
  • Ka 6 kat dhe tri ashensor
  • Gjatë presidencës së Harry Truman, shtëpia e bardhë filloi të shkatërrohej
  • Iu deshën thuajse një dekadë për rregullimin e ashensorit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-gjera-qe-nuk-i-dinit-per-shtepine-e-bardhe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala