10 futbollistë që janë kapur duke pirë duhan (foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

“Lista” e atyre që pinë duhan në futboll është më e gjatë nga sa e keni menduar. Janë kampionë në skuadrat e tyre, por vesi i të pirit duhan është mjaft i fortë edhe te ata. Disa e fshehin më mirë, të tjerë jo dhe aq. Gazeta prestogjoze “L’Equipe” intervistoi sulmuesin e Arsenalit, Oliver GIROUD. “Gjithkush e di se ka shumë lojtarë që pinë duhan – u përgjigj Giroud. Në çdo ekip ka 4 ose 5 lojtarë. Kjo nuk më mërzit mua. Lojtarët pinë duhan edhe në regbi, por askush nuk është i tronditur” –tha ai. Dy kampionët francezë të së kaluarës, si Zidane dhe Barthez, u zbuluan disa herë. Zizu u kap nga paparacët me një cigare të ndezur para gjysmë-finales kundër Portugalisë në 2006. Ish-trajneri i Manchester United, Ferguson tha dikur: “Unë gjithmonë e kam ditur kush pi duhan, ai është gjithmonë i fshehtë, por unë kam gjithmonë qenë në dijeni”. Më poshtë vjen një listë me emrat e atyre që janë kapur “mat” me cigare në dorë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-futbolliste-qe-jane-kapur-duke-pire-duhan-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala