10 fuqitë e çuditshme të Mbretëreshës Elizabeta II

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Në pronë të saj janë të gjitha mjellmat në lumin Thames.
  • Poashtu nën pronësinë e saj janë të gjitha delfinët në ujrat Britaneze.
  • Ajo mund të vozit pa patent shofer.
  • Gjithashtu nuk ka nevojë për pasaportë.
  • Ka dy ditëlindje.
  • Ka makinën e parave personale
  • Ka poetin personal
  • Nuk ka nevojë ti paguaj taksat (megjithatë i paguan)
  • Ka kalorësit personal
  • Ka fuqinë e krijimit të qeverisë Australiane

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fuqite-e-cuditshme-te-mbretereshes-elizabeta-ii/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala