10 fshatrat turistikë në Shqipëri, që duhen vizituar patjetër

Autori:Avdyl Pajaziti

Agjencia Kombëtare e Turizmit ka listuar këto 10 fshatra turistikë si vende që duhen vizituar patjetër.

Specifikat dhe kriteret që janë marrë në konsideratë kanë qenë: natyra e bukur, ekosistemi, kulinaria dhe infrastruktura.

Vendin e parë e zuri Thethi, i cili ka tashmë një famë ndërkombëtare.

Ja lista e vendeve që duhen vizituar patjetër:

1 – Theth (Park kombëtar – Shkodër)

2 – Voskopoja (Korça)

3 – Bënja (Përmet)

4 – Lin (Pogradec)

5 – Dragot (Tepelenë)

6 – Vuno (Vlorë)

7 – Valbona (Park kombëtar – Tropoja)

8 – Kallmet (Lezhë)

9 – Petrela (Tiranë)

10 – Belsh (Elbasan)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fshatrat-turistike-ne-shqiperi-qe-duhen-vizituar-patjeter/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala