10 fshatrat më të bukura në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në botë nuk ka vetëm shtete e qytete të bukura por gjithashtu dhe fshatëra të cilët me bukurinë e tyre kalojnë çdo veçanti që i karakterizon.

Përmes fotove ju do të shikoni disa nga fshatrat më të bukur që ndodhen nëpër botë. /albeu.com/

Fshati Popeye, Maltë

0.10

Fshati në bregun e lumit Niger, Mali

0.9

Fshati i fshehur, Kinë

0.8

Fshati i mjegullës, Angli

0.7

Fshati Hobbiton, Zelandë e re

0.6

Fshati Riomaggiore, Itali

0.5

Fshati i shkëmbit, Iran

0.4

Fshati në bregun e detit, Afrikë

0.3

Fshati Hallsttat, Austri

0.2

Fshati Gasadalur, Ishujt Faroe

0.1

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fshatrat-me-te-bukura-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala