10 fotografi që kanë fituar secila nga 10,000 dollarë

Autori:Zekirja Shabani

Në këtë listë do të gjeni 11 fotografitë të cilat kanë fituar secila nga më shumë se 10.000 dollarë, e juve ju mbetet vetëm të motivoheni dhe të filloni t’a praktikoni fotografinë.

Si të bëni para me licensat e fotografisë? Kjo është edhe më e thjeshtë se që mund t’a mendoni. Platforma onlin për shitjen dhe blerjen e fotogafisë 500px.com, platformë e cila ju ofron fotografëve mundësinë për shitjen e fotove të tyre me pagesë prej 70%. Këto janë 10 fotografitë që të lënë pa frymë të cilat deri më tani kanë grumbulluar nga 10.000 dollarë secila. /qiriu.net/

1. Parku Kombëtar ‘Doi Inthanon’
Foto nga Anek S

 

2. Moment Lumturie
Foto nga Sarawut Intarob

 

3. Vetëm një vajzë e vogël në biznes
Foto nga John Wilhelm

 

4. Toka e Mrekullueshme në Largësi
Foto nga Max Rive

 

5. Ëndërrimi
Foto nga Maja Topcagic

 

6. Ngjyrat e Besimit
Foto nga Devesh Tripathi

 

7. Himalajat
Foto nga Jkboy Jatenipat

 

8. Ëndrra e Buburrecit
Foto nga Rakesh Rocky

 

9. Moment Heshtje
Foto nga Sandi Bertoncelj

 

10. Skejtborderët
Foto nga Marko Mastosaari

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fotografi-qe-kane-fituar-secila-nga-10000-dollare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala