10 fotografi magjike të babait për djalin e sëmurë

Autori:Avdyl Pajaziti

Wil Lawrence është një fëmijë 18 muajsh me aftësi të kufizuara. I cili mund të fluturojë!

Ai ka Sindromin Daun, Babai i tij Alan Lawrence, është disenjator dhe fotograf i cili është pjesë e  That Dad Blog. Alan thot se qëllimi i këtyre fotografive është për të rikujtuar të gjithë ata që i shikojnë fotografitë se, fëmijët me Sindromin Doun mund të bëjnë gjithçka që deshirojnë, madje edhe nëse dëshirat e tyre vënë në dyshim ligjet e gravitetit! Rezultatet janë vërtetë të mrekullueshme.

1.

gallery-1429544726-wil-can-fly-111

2.

gallery-1429544687-wil-can-fly-12

3.

landscape-1429544439-wil-can-fly-21 (1)

4.

gallery-1429544478-wil-can-fly-15

5.

gallery-1429545047-wil-can-fly-20

6.

gallery-1429544893-wil-can-fly-17

7.

gallery-1429544516-wil-can-fly-14

8.

gallery-1429544940-wil-can-fly-18 (1)

9.

gallery-1429545183-wil-can-fly-91

10.         

gallery-1429544832-wil-can-fly-51

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fotografi-magjike-te-babait-per-djalin-e-semure/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala