10 fobitë e çuditshme

Autori:Avdyl Pajaziti

  • Agirofobia – frika për të kaluar rrugën.
  • Magirokofobia – frika nga gatimi.
  • Pediofobia – frika nga lodrat.
  • Deipnofobia – frika nga bisedimet gjatë darkës.
  • Eisopotrofobia – frika nga pasqyret.
  • Demonofobia – frika nga demonët
  • Penterafobia – frika nga vjehrra
  • Kathisofobia – frika nga ulja.
  • Ablutofobia – frika nga larja.
  • Alliumfobia – frika nga hudhra.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fobite-e-cuditshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala