10 faqet më të pëlqyera në facebook

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas analizave të medieve sociale, në bazë të numrit të atyre që i pëlqejnë, dy faqe të facebook-ut mbesin faqet më të pëlqyera në këtë rrjet social. Prej njerëzve, prin këngëtarja Shakira e ndjekur nga Christiano Ronaldo që është rival futbolli i partnerit të saj. Ronaldo vetëm para dy muajve ishte 2 milionë pëlqime larg Shakirës, por tashmë është vetëm 100 mijë pëlqime larg. Është vetëm cështje ditësh, kur ylli i Real Madridit do të jetë njeriu më i pëlqyer në planet.

Renditja:

  1. Facebook for every phone- e pëlqejnë 545 milionë njerëz
  2. Facebook- e pëlqejnë 170 milionë njerëz
  3. Shakira-e pëlqejnë-107.2 milionë njerëz
  4. Ronaldo- e pëlqejnë 107.1 milionë njerëz
  5. Eminem- e pëlqejnë 98.7 milionë njerëz
  6. Coca Cola- e pëlqejnë 94.1 milionë njerëz
  7. Vin Diesel- e pëlqejnë 90.5 milionë njerëz
  8. Rihanna- e pëlqejnë 89.7 milionë njerëz
  9. YouTube- e pëlqejnë 86.4 milionë njerëz
  10. FC Barcelona- e pëlqejnë 83.5 milionë njerëz

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-faqet-me-te-pelqyera-ne-facebook/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala