10 fakte zbavitëse që duhet t’i dini

Autori:Avdyl Pajaziti

– Brenda një viti ju merrni frymë përafërsisht 5 milion herë.

– Muajt që fillojnë në ditë të Diele gjithmonë dita e 13 është e Premte.

– Ju keni lindur me 300 eshtra, kur rriteni ju do të keni 206.

– Me një laps mund të bësh një vijë rreth 35 milje të gjatë apo të shkruash rreth 50,000 fjalë.

– 11 për qind e popullsisë së botës janë mwngjerash.

– Një person mesatar shpenzon 2 javë të jetës së tij duke pritur dritën për të ndryshuar nga e kuqja në të gjelbër.

– Coca-Cola do të ishte e gjelbër nëse nuk do të ishte shtuar ngjyra.

– Popullsia e tanishme deri në vitin 2080 pritet të rritet në 15 miliardë.

– Është e pamundur të teshtini me sytë hapur. Provojeni!

– Elefanti është gjitari i vetëm që nuk mund të kërcej.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fakte-zbavitese-qe-duhet-ti-dini/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala