10 fakte të çuditshme për Kinën

Autori:Avdyl Pajaziti

– Ushtarët e rinj kanë gjilpërë në jakë të uniformave që të mësohen të mbajnë mjekrën ngritur si duhet!

– 100 milionë kinezë mbijetojnë duke shpenzuar vetëm një dollar në ditë!

– Policët kinezë më shumë përdorin patat, sepse janë më agresive se qentë!

– Kina sjell katër herë më shumë vendime gjyqi se çdo vend tjetër në botë!

– 30 milionë njerëz kinezë jetojnë në shpella!

– Gratë kineze paguajnë 700 dollarë për operacionin për të mashtruar me virgjërinë!

– Për shkak të ajrit të ndotur, një ditë në Pekin është e njëjtë sikur të keni pirë 21 cigare!

– Sony Playstation është i ndaluar në Kinë!

– Çdo ditë kinezët hanë katër milionë mace!

– Në Chongqing ka aq shumë njerëz të varur nga telefonat e zgjuar, sa që kanë stazën e veçantë në rrugë!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fakte-te-cuditshme-per-kinen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala