10 fakte të çuditshme për binjakët

Autori:Avdyl Pajaziti

-Binjakët mund t’i kenë etër të ndryshëm biologjik.

-Binjakët mund të kenë ngjyrë lëkure ekstremisht ndryshe.

-Gratë që lindin binjakë jetojnë më gjatë.

-Femrat e gjata kanë më shumë mundësin për të lindur binjakë.

-Binjakët ndërveprojnë me njëri-tjetrin edhe në barkun e nënës.

-Disa binjakë që janë më të lidhur mund të dëgjojnë mendimet e njëri-tjetrit dhe të shohin me sytë e njëri-tjetrit.

-Numri më e lartë e lindjeve të binjakëve është në Afrikën Qendrore.

-Shanset për të pasur fëmijë binjakë është shumë më e lartë se sa ajo që ishte 30 vjet më parë.

-Trupi i një nëne rregullon në mënyrë unike binjakët.

-Binjakët identik nuk i kanë shenjat e gishtave identik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fakte-te-cuditshme-per-binjaket/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala