10 fakte frikësuese rreth ‘Red Bull’

Autori:Avdyl Pajaziti

 

  • Red Bull mund të shkaktoj gjendje fatale të zemrës.
  • Red Bull Cola përmbante kokainë.
  • Red Bull përmban shumë sodium.
  • Pëerzierja e Red Bull me alkool mund të jetë e rrezikshme dhe vdekjeprurëse.
  • Red Bull rritë rrezikun për sulm në zemër.
  • Red Bull përbën rrezik për veshka
  • Red Bull mund të ulë absorbimin e ujit
  • Red bull mund të shkaktoj probleme në sjellje
  • Pirja e shumtë e Red Bull mund të ta ndal zemrën
  • Mund të ndodhë intoksikimi i kafeinës, dhe është e rrezikshme

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-fakte-frikesuese-rreth-red-bull/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala