10 ekipet e futbollit më të pasura në Botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Lista me dhjetë klubet më të pasura të futbollit nuk ka pasur shumë ndryshim nga vitet e kaluara përveç renditjes. Aty prapë dominojnë klubet angleze nga pesëshja Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea dhe Manchster United që është klubi më i pasur në futboll, përkundr krizës me të cilën u ballafaqua viteve të fundit. Por, ai qëndron në vendin e parë falë kontratave të majme që ka klubi me sponsorët.

 

10) Liverpool FC – 691 milionë

9) Juventus FC – 850 milionë

8) AC Milan – 856 milionë

7) Manchester City – 863 milionë

6) Chelsea FC – 901 milionë

5) Arsenal FC – 1,3 miliardë

4) Fc Bayern München – 1,8 miliardë

3) Fc Barcelona – 3,2 miliardë

2) Real Madrid – 3,4 miliardë

1) Manchester United – 3,6 miliardë

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-ekipet-e-futbollit-me-te-pasura-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala