10 dobitë e notit

Autori:Zekirja Shabani

Noti është ushtrim shumë i mirë pasi që të duhet të lëvizësh të gjithë trupin.

Benefitet tjera të saj jaë të shumta, ndër to janë:

  • Të mban të rrahurat e zemrës në nivel dhe ka ndikim në largimin se stresit.
  • Ndërton durim, forcë të muskujve dhe është ushtrim kardiovaskular.
  • Të ndihmon të mbash peshë, mushkëri dhe zemër të shëndetshme.
  • Përfshin ushtrim të tërë trupit.
  • Është ushtrim qetsues dhe relaksues.
  • Të përmirëson koordinimin, balancën dhe qëndrimin.
  • Mënyrë e kënaqshme për tu freskuar gjatë motit të nxehtë.
  • Mund të praktikohet në shumë vende – pishinë, deti, lum.
  • Ndihmon në humbje të peshës.
  • Të ndihmon në frymëmarrje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-dobite-e-notit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala