10 dhomat e hoteleve më të shtrenjta në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ato kanë një ‘tiketë’ çmimi të pabesueshme, nga 12.000 euro e deri në 42.000 euro për një natë, por luksi, pamja, si dhe shërbimet shtesë që janë të përfshira në këtë çmim, ndoshta edhe e arsyetojnë çmimin e vendosur.

Për shumë nga ato mund të duken edhe jo-reale dhe çmimet e tyre edhe më absurde, por ato ekzistojnë dhe i shërbejnë një klientele të caktuar.

Por përkundër çmimeve të çmendura duket se atë që këto dhoma ofrojnë deri në një masë edhe arsyetojnë shpenzimin por, a ia vlen që dhjetëra-mijëra dollarë të shpenzohen për një natë në njërën nga to, kjo mund të jetë edhe pyetje pa përgjigje, së paku për shumicën e njerëzve – sepse për të tillët që kanë pasuri marramendëse dhe fitime të mëdha në punën dhe biznesin e tyre kjo mund të jetë një kosto shumë e arsyeshme. Le t’i hedhim një sy dhomave (suitave) më të shtrenjta në botë, por kujdes shifrat e mëposhtme mund të ju çmendin.

10. Suita mbretërore në ‘Park Hyatt Vendôme’ Paris
$ 15,500 (12,900 euro) për natë.
10

9. Suita mbretërore në ‘Four Seasons Hotel George V’ Paris
$ 16,000 (13,300 euros) për natë.
9

8. Suita mbretërore Armleder Le Richemond, Gjenevë
$ 17,500 (14,500 euro) për natë.
Royal Armleder Suite Le Richemond
8

7. Suita mbretërore në Burj Al Arab, Dubai
$ 18,000 (15,000 euro) për natë.
Royal Suite at Burj Al Arab
7

6. Suita në Ritz Carlton, Moskë
$ 18,200 (15,200 euro) për natë.
Ritz-Carlton Suite
6

5. Bridge Suite at Atlantis, Bahamas
$ 25,000 (20,900 euro) për natë.
5

4. Suita mbretërore në President Wilson Hotel, Gjenevë
$ 33,000 (rreth 27,600 euro) për natë.
Royal Penthouse Suite
4

3. Four Season, New York:
$ 34,000 ( 28,400 euro) për natë.
Ty Warner Penthouse at the Four Season
3

2. Villa e Hugh Hefner në hotelin Palms Casino Resort, Las Vegas
$ 40,000 (33,400 euro) për natë.
Hugh Hefner Sky Villa
2

1. Villa mbretërore në Grand Resort Lagonissi, Athinë:
$ 50,000 (41,800 euro) nata.
1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-dhomat-e-hoteleve-me-shtrenjta-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala