10 ‘dështimet’ që të moshuarit i bënë duke përdorur teknologjinë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Teknologjia sigurisht se na ka lehtësuar jetën. Por, për disa njerëz të cilët kanë qenë të rinj në një kohë kur nuk ka pasur zhvillim të tillë, në moshë më të vjetër e gjejnë të vështirë për ta përdorur atë.

 

Kur nuk di si ta fikësh monitorin…
Kur nuk di si ta fikësh monitorin...

Kur shkrimi është i vogël në celular…
aosbkllhchbobzsc23n0

Jo gjyshe, ajo nuk lahet…
c4lezsnfonkpayznqvee

Vetëm këta butona të kryejnë punë gjyshe…
maycts2sn3sepp8w0qyl

Gjyshja dëshiroi të bënte një ‘screenshot’
ubefcedycms4nsntvpck

Selfie i rastësishëm nga një gjyshe
zlrflzby5g4s66ebboet

Jo iPad nuk përdoret për këtë…
muq1zprd0go4jzzheytb

Duke bërë një foto kopje nga iPad
24-www.mako_.co_.il-tech-fail-4-610x443

Kompjuteri i një të moshuari
a0oopzrgyetjunevinvr

Gjyshja e vendosi shtëpizën lartë, duke menduar se kështu do të kapë më mirë valët e internetit…
eoycon9khz7jvej1ciow

/lajmi.net/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-deshtimet-qe-te-moshuarit-i-bene-duke-perdorur-teknologjine-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala