10 blerjet më të mira në Serinë A (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Seria A deri më tani ka qenë mjaft aktive në merkaton e verës. Juventus dhe Inter janë dy ekipet kryesore që kanë investuar për sezonin e ri. Gazeta më e madhe në Itali, “La Gazzeta dello Sport” ka publikuar 10 blerjet më të mira të bëra deri më tani në kampionatin italian.

Edhe pse është shpejt për t’i gjykua, performanca e tyre nga klubet ku vijnë të shtyjnë besosh se ata mund të jenë shumë të rëndësishëm. Ju ngelet ju të gjykoni nëse renditja e bërë nga sajti italian është i duhuri. /OraInfo/

10 – Murillo (Inter)

9 – Iago Falque (Roma)

 

8 – Miranda (Inter)

 

7 – Valdifiori (Napoli)

 

6 – Khedira (Juventus)

 

5 – Bertolacci (Milan)

4 – Dybala (Juventus)


3 – Mandzukic (Juventus)

2 – Bacca (Milan)

1 – Kondogbia (Inter)


 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-blerjet-me-te-mira-ne-serine-a-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala