10 bibliotekat më të bukura në botë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Bibliotekat janë vende ku njerëzit kalojnë kohën duke lexuar ndonjë libër, dhe shpesh duke admiruar arkitekturën mahnitëse të tyre.

Por, fotografi francez Franck Bohbot ka udhëtuar nëpër botë në kërkim të disa prej “parajsave” më të bukura të librit, dhe kështu vizitoi Romën dhe Parisin.

Ai planifikon të udhëtojë gjithë Evropën dhe Amerikën e Jugut, Amerikën e Veriut dhe Azinë.

Projekti i tij në vazhdim e sipër, “Shtëpia e Librave”, është vetëm fillimi, por ai ka për qëllim që të ofrojë “një qasje të re në aspektin e atmosferës, ngjyrave dhe përbërjes së bibliotekave.

Shikoni disa prej bibliotekave më të bukura në botë:

Screenshot_9Screenshot_10Screenshot_11Screenshot_12Screenshot_13  Screenshot_15Screenshot_17Screenshot_18Screenshot_19Screenshot_20

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-bibliotekat-me-te-bukura-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala