10 aktorët e Hollywood-it që fitojnë më së shumti  

Autori:Zekirja Shabani

Seria e filmave Twilight janë më shumë se sa ndjesi kulturore, ato janë një fenomen financiar. Më i fundit “Breaking Dawn” ka fituar në tre javët e fundit 588 milion dollarë. Filmi është një ndër më të kushtueshmit pasi për realizimin e tij kishte një buxhet prej 110 milion dollarë ndërsa dy seritë e para kishin nga një kosto 37 dhe 50 milion dollarë respektivisht. Rrjedhimisht dhe dy aktorët kryesore të serive Twilight, Kristen Stewart dhe Robert Pattinson janë dhe ndër aktorët më të paguar në Hollywood.

Për tu pozicionuar në dy vendet e para ata i ndan vetëm Anne Hathaway.

Në listën e 10 të parëve bëjnë pjesë dhe Matt Demon dhe Johnny Deep.

Ja kush janë 10 aktorët që jsellin më shumi fitime sipas revistës “Forbes”:

1 Kristen Stewart

foto 2

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e saj sjellin mesatarisht 55.83 dollarë

2 Anne Hathaway

foto 3

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e saj sjellin mesatarisht 45.67 dollarë

3 Robert Pattinson

foto 4

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 39.43 dollarë

4 Daniel Radcliffe

foto5

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 34.24 dollarë

5 Shia LaBeouf

foto 6

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 29.40 dollarë

6 Robert Downey Jr.

foto 7

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 18.74 dollarë

7 Matt Damon

foto 8

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 15.83 dollarë

8 Cate Blanchett

foto 9

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e saj sjellin mesatarisht 15.17 dollarë

9 Meryl Streep

SNN2807XA---532-_1461192a

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e saj sjellin mesatarisht 13.54 dollarë

10 Johnny Depp

foto 11

Për çdo 1 dollarë të paguar, filmat e tij sjellin mesatarisht 12.48 dollarë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-aktoret-e-hollywood-it-qe-fitojne-me-se-shumti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala