1 muaj paraburgim për Ylli Hoxhën dhe 4 aktivistë të tjerë

Autori:Gazeta Fjala

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka  caktuar masën e sigurisë  prej një muaji paraburgim ndaj aktivistëve të opozitës, Premton Ibërdemaj,Ylli Hoxha, Uran Hasani, Arbër Kaqorraj, dhe Armend Loshaj.

Kjo masë është caktuar pasi të lartpërmendurit ishin arrestuar pas protestave për lirimin e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

“Masa e paraburgimit ndaj të pandehurve të lartpërmendur është caktuar në bazë të nenit 187 par.1 nënparagrafi 1.2, pika 1.2.1 dhe pika 1.2.3 të Kodit të Procedurës Penale të Kosovës” thuhet në komunikatë.

Në ndërkohë Gjykata ka refuzuar kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj të pandehurve: Shpat Selmanaj, Endrin Cacaj, Visar Dobraj, dhe Ardonis Mulaj./ Gazeta Fjala./

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/1-muaj-paraburgim-per-ylli-hoxhen-dhe-4-aktiviste-te-tjere/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala