1 milion euro për konviktin e ri të studentëve (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

Studentëve të Universitetit të Prishtinës do t’u rritet hapësira për banim, pasi nga shtatori i këtij viti, do të fillojnë punimet për ndërtimin e konviktit të ri, me kapacitet prej 300 shtretërve.

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka përzgjedhur kompaninë “Standard Plus” nga Malisheva me të cilën MASHT pritet ta nënshkruaj kontratën me 1 shtator 2015 për ndërtimin e konviktit numër 8 që kushton 1 milion e 31 mijë euro, raporton Gazeta Fjala.

Kompania “Standard Plus” fituese në këtë tender udhëhiqet nga Dashmir Limaj, banor i lagjes së njejtë në Bajë të Malishevës nga ku vjen edhe kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj/Gazeta Fjala/.

untitled

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/1-milion-euro-per-konviktin-e-ri-te-studenteve-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala