1.3 milion euro dëme nga protesta

Autori:Zekirja Shabani

Sipas perllogaritjeve të para nga ekipet në terren të Ministrisë së Administratës Publike, Gazeta Fjala, ka mësuar se dëmi i shkaktuar nga protesta e djeshme në Prishtinë (duke perfshirë riparimet) mund të sillet rreth 1.3 milion euro.

“Aty përfshihen dëmi ne objekte publike, private, dëmet ne sheshe, dëmet nëpër rrugë, dëmet e veturave private, dëmet e makinerisë së policisë, driqimi, shenjëzimi etj”, thotë një burim brenda kësaj ministrie.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/1-3-milion-euro-deme-nga-protesta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala