​Haziri: Vetëvendosja derdhi gjak të pafajshëm edhe më 17 shkurt të vitit 2007

Autori:Gazeta Fjala

 

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri ka kujtuar vitin 2007, duke thënë se ishte Vetëvendosje e cila edhe në atë kohë derdhi gjak të pafajshëm.

Në bisedat e Vjenës për statusin e Kosovës, dy ditë para shpalljes së pavarësisë së Kosovës janë ftu njerëzit për protestë kundër negociatave të Vjenës nga subjekti i njëjtë politik, Vetëvendosje që fatkeqësisht edhe ai status është la me gjak të pafajshëm, edhe pse ka ndodh 17 shkurti, 18 shkurti edhe gëzimi i shqiptarëve të Kosovës për shpalljen e pavarësisë dhe njohja ndërkombëtare dhe gjithmonë është vazhdu sjelljen e frikës”, tha Haziri për RTK’në.

Haziri tha se AAK dhe NISMA e kanë vokacionin e VV’së derisa LDK gjithmonë e ka vetëm gjuhën e dialogut.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/%e2%80%8bhaziri-vetevendosja-derdhi-gjak-te-pafajshem-edhe-me-17-shkurt-te-vitit-2007/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala