​“Blic”: Kosovarët hynë në Serbi, xhandarmeria ka hapur zjarr

Autori:Avdyl Pajaziti

Një grup kosovarësh ka hyrë gjatë ditës së sotme në territorin e Serbisë, në afërsi të Merdarës, me qëllim që ilegalisht të presin dru, shkruan portali serb “Blic”.

Pas paraqitjes së rastit, ka intervenuar Xhandarmeria serbe, pjesëtarët e së cilës kanë hapur zjarr, respektivisht kanë gjuajtur në ajër, gjë që i ka detyruar kosovarët të ikin, shkruan mediumi.

“Kjo s’është hera e parë që kosovarët për të hyjnë në territorin e Serbisë për të prerë malin”, shkruan “Blic”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/%e2%80%8bblic-kosovaret-hyne-ne-serbi-xhandarmeria-ka-hapur-zjarr/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala