​Armend Zemaj e quan klanore e klienteliste qeverisjen e AAK’së në Deçan

Autori:Gazeta Fjala

Deputeti i LDK’së, Armend Zemaj, e ka akuzuar pushtetin në Deçan se po punon duke shkelur ligjet. Derisa ka thënë se kjo komunë po qeveriset në mënyrë klienteliste e klanore.

“Neve nuk ndalemi, punojmë. Qeverisja në Komunen e Deçanit një qeverisje klienteliste, klanore dhe e cila nuk respekton pothuajse asnjë dispozite ligjore. Takim pune me asamblistet e LDK-së në Deçan”, ka shkruar Zemaj.

Komuna e Deçanit udhëhiqet nga Rasim Selamaj i AAK’së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/%e2%80%8barmend-zemaj-e-quan-klanore-e-klienteliste-qeverisjen-e-aakse-ne-decan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala